Göksu Dinlencesi

2
1024

Cumartesi Pazar demeden çalışınca artık bu hafta bir doğaya kaçış yapalım dedik. Yorgunluk hat safhada..Bu durumda yakın bir yer seçelim istedim. Biblo yine yerinde duramıyor. O da çok sıkılmış durumda. Kızcağız bizimle mesai yapıyor, yorgunluğumuzu paylaşıyor. Haklı tabi.

Hacıllı Köyü’ne yine Ballıkayalar-Demirci Köyü üzerinden gidiyoruz. Hacıllı köyünden aşağı inerek biraz da zorlu bir yolu aşarak dere kenarına hemen seriliyoruz. Bu sefer öyle uzun yürüyüşler yok. Yorlunluğumu atmak mümkün değil.. Hemen matımı dere kenarında çınar ağacının gölgesine seriyorum.

Bu arada Biblo çevrede geziniyor ama temkinli.. Uzaklaşmıyor. Sadece arada sırada gözden kayboluyor ama hemen geri dönüyor. Çimenlerde yuvarlanmalar, ot yeme keyiflerini yapıyor bu arada. Ben Atlas’ın Haziran sayısını okurken püfür püfür esen rüzgar ve derenin seside ruhumu dinlendiriyor.

Kısa bir yürüyüş yaptığımız Göksu deresini de karelemeyi unutmuyoruz. Sessiz, sakin ve sıcak ama esintili bir Göksu yine karşımızda…2 YORUMLAR

  1. merhabalar hacıllı köyü civarlarında kamp yapmayı düşünüyorum acaba göksu deresi hacıllı köyünün ne tarafında ve kampta karnımı doyurmak için bu dereyi kullanabilir miyim balık var mı ? diğer bir soru ise suyu içilebiliyor mu? iyi günler dilerim

  2. Mustafa Bey,
    Göksu deresi Hacıllı Köyünin hemen aşağısında yer alır. Köyden aşağı bakınca görebilirsiniz. Cami yanındaki kahveden de sorabilirsiniz.

    Dere maalesef yukarıdaki köyler tarafından kirletilme ihtimali yüksek. Dereden balık tutabilirsiniz ama karnınız doyurma meselesi şansınıza kalmış.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here