Hakkımızda

Yeşilin yüzlerce tonunu, mavinin derin ve sığ rengini, kimi zamanda ışıkla aydınlatılmış mağarayı görüyoruz. Kimi zaman yaylaya çıkıp çiğerlerimizi temiz havayla dolduruyor, kimi zaman denize dalıp balıkları izliyor bazende hiç keşfedilmemiş mağaraları keşfediyoruz. Biblo ise tüm bunları başlatan kişi..

2001 yılının Eylül ayında henüz Biblo 2 Aylıkken aileye katıldı. O gün bugündür 24 saat, 365 gün evde, işte, tatilde her yerde beraberiz. Biblo doğa gezilerini çok sevince gezmeye başladık sonra keyif aldıkça gezmeye devam ettik. Gezmek, görmek, yaşamak için ne bayramı ne de yıllık tatillerimizi bekliyoruz. Her fırsatta ve hafta sonları cennet ülkemizin başka bir noktasına gidiyoruz.

Kim mi bu kadar zorluyor bizi ? Okuyun görün : Cumartesi sabahı saat 07:15.. Biblo başımın ucunda hadi kalk komutunu veriyor.  Kalkmazsam kulağıma havlıyor. Bir keresinde pek de ortalıkta plastik oyuncağını yüzüme sürterek uyandırmayı denedi. Ve bunu her Cumartesi yapıyor.  Pazartesi ise Biblo’yu yatağından kaldırmak o kadar kolay olmuyor. Çünkü geziler bitti ve işe gitme zamanı. Kaldırdıktan sonraki hikayede bitmiyor. Bu sefer kapıya gidiyor ve orada duruyor. Gecikirsek de homurdanmaya başlıyor.  O artık bir gezi delisi..

Bizler Nuray ve Murat gezerken keşfetmeyi, öğrenmeyi ve öğretmeyi seviyoruz. Çevreyi gezerken insanını tanıyor, konuşuyor, dertleşiyor, gülüyoruz. Dostlar ediniyor, onlarla yeni bağlar kuruyoruz. Ülkemizi ve insanını her geçen gün daha iyi tanıyoruz. Bu yaşadıklarımızı da yazarak, fotoğraflayarak paylaşıyoruz. Herkes bu bilgilerden faydalansın ve ülkemizi, dünyayı daha iyi tanısın..

2 Ağustos’da doğan Biblo’yu aşağıdaki satırlar çok iyi tanımlıyor. 

2 Ağustos – 12 Ağustos
Hoşsohbetli, neşeli, etrafını rahatlatan, vicdanlı
Para harcamayı seven, kaliteye önem veren, gururlu.
Kimseyi kırmaktan hoşlanmayan, yüce gönüllü
Gezmekten, araştırmaktan hoşlanan, inanç sahibi, maneviyatı güçlü.
İyi bir sırdaş, güçlü bir dost
Başkalarının emri altına girmekten hoşlanmayan, özgürlüğü seven.,

Bichone Frise Irkı
Biblo, Bichone Frise cinsinden. Kökeni İspanya’ya uzanıyor. 16.yy’da ise Fransız sarayında göz bebeği oluyorlar. Sonrasında ise zeki ve oyuncu yapılarından dolayı sirklerde gösterilere katılıyorlar. Bichone’nun tüyleri aynen görüldüğü gibi pamuksu ve yumuşacık. Bichone’ların önemli bir özelliği de neredeyse hiç tüy dökmemeleri. Bu yüzden de anti-alerjik olarak da tanınıyor. Çoğu zaman Terrier’mi, kaniş mi gibi sorularla geliyor ancak dikkat ettiklerinde Biblo’nun tipinin farklı olduğunu anlıyorlar.

e-mail : biblo@gezginkopek.com